Parke Yaptırmak İstiyorum
Yaşam alanlarınıza konfor ve estetiği taşımak için bizimle iletişime geçin.

KASTAMONU ENTEGRE

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 1969 yılında İstanbul’da kuruldu. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu ham ve melamin kaplı MDF ve yonga levha, laminat parke, yangına dayanıklı MDF ve yonga levha, neme dayanıklı MDF ve yonga levha, boyalı panel, petek dolgulu dekoratif panel, parlak panel, tezgah, kapı paneli ürünleri üretmektedir. Yaklaşık 6300 çalışanı ile imalattaki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e 100'den fazla ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. ISO 500’de (Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırma Raporu) yıllardır ilk 50 içerisinde olup, 2018 yılında açıklanan listede 40. sırada yer almıştır. 

Yurt içinde Kastamonu ve Gebze'de MDF ve yonga levha, Balıkesir, Samsun ve Tarsus'ta yonga levha, Adana'da MDF, yurt dışında ise Romanya'da kapı paneli ve yonga levha, Bosna Hersek'te kraft kağıt, Bulgaristan ve İtalya'da yonga levha, Rusya'da MDF olmak üzere toplamda 6 ülkede üretim tesisi bulunmaktadır. ABD’de ise odun yongasının tedarik ve lojistik süreçlerinin yönetildiği bir şirket faaliyet göstermektedir. Kastamonu Entegre, 6 ülkede yer alan tesislerde, 2,4 milyon m³/yıl MDF, 3,1 milyon m³/yıl yonga levha, 70 milyon m²/yıl laminat parke olmak üzere toplamda 5,5 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahiptir. Her gün 4.500 konutun zemini için gerekli laminat parke, mobilyası için gerekli ahşap panel ve kapıları için gerekli panelleri üretilmektedir. Bu hacim günde yaklaşık 600 TIR (yaklaşık 17.500 m3) sevkiyata karşılık gelmektedir.

Global bir oyuncu olma vizyonu doğrultusunda çalışan Kastamonu Entegre, sektöründe Turquality belgesi alan ilk şirkettir. ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) Kalite Sistemleri ile MEDEPAN markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normlarına (EN) uygun üretim yapmaktadır.

www.keas.com.tr

PARKEDE BİR DÜNYA MARKASI

Kastamonu Entegre, yurt içinde bulunan Gebze, Kastamonu, Adana tesisleri ve yurt dışında bulunan Tataristan tesislerinde yıllık 70 milyon m² üretim kapasitesiyle laminat parke üretimi yapmaktadır. 1999 yılında ilk laminat parke üretimine başlayan Kastamonu Entegre, bugün ana marka ve alt kategorileriyle dünya laminat parke ihtiyacının %5’ini tek başına karşılamaktadır.

Komple bir yer döşeme sistemi olarak dünya standartlarında AC3 ve AC4 seçeneklerinde üretilen Artfloor laminat parke, yüksek yoğunlukta lif levhanın (HDF) iki yüzünün kaplanmasıyla oluşan ve üretiminde dekor kağıdı, üst kaplama, balans kağıdı gibi malzemelerin kullanıldığı, genellikle kapalı alanlarda ofis ve konutlarda yer döşemesinde kullanılan bir malzemedir. Masif parke ve lamine parkeye alternatif olan bu ürünün öne çıkan özelliği masif parkeler gibi sistire cila gerektirmemesi, kolay çizilmemesi ve aşınmaz olmasıdır. Ayrıca laminat parke üretiminde orman bakım ve aralama çalışmalarında elde edilen ikincil kısımlar ve plantasyon şeklinde yetiştirilen ağaçlar kullanıldığı için doğal ormanlara zarar verilmez. Bu özelliğiyle laminat parke çevre dostu bir üründür.

Kolay uygulanabilirliği, doğal, dekoratif ve sıcak görünümü, yeterli fiziksel ve mekanik özelliklere sahip olması, hijyenik yapısı, uygun fiyatı, kolay temizlenebilir olması, çevre ile ilgili olumlu özellikleri ve bol bulunabilir olması gibi nedenlerle, laminat parke önce Avrupa ve ABD’de ilerleyen yıllarda da ülkemizde yaygın kullanımı ile kabul görmüş ve yer döşemeleri pazarından etkin bir pazar payı almayı başarmıştır.

Her ürünü, üretim aşamasında 62 ayrı testten geçirerek parke haline getiren Kastamonu Entegre, Türkiye’de en çok tercih edilen laminat parke markalarını bünyesinde barındırmaktadır. Şirketi farklı kılan en önemli özelliklerden birisi de tesislerinde kalite kontrol ve tasnif işinin bilgisayar kontrollü kamera sistemiyle yapılması ve üretimin her aşamasında en son teknolojiden yararlanılmasıdır.

 

 
 
KASTAMONU ENTEGRE
Kısıklı Caddesi. No: 13, 34662 Altunizade, İstanbul-Türkiye
T.+90 216 554 30 00
F.+90 216 554 30 00
M.info@keas.com.tr
© 2018 Tüm hakları saklıdır.